scroll

Co robić zimą nad morzem?

pl de
Blog   facebook
prezent rabaty opinie

Chociaż nadmorskie miejscowości w szczególności przyciągają turystów latem, także chłodniejszą porą roku potrafią być niezwykle urokliwe i warte zwiedzenia. Zimą Bałtyk zachwyca malowniczymi widokami oraz spokojem i ciszą, który sprzyja wypoczynkowi. W dodatku to świetna alternatywa dla osób szukających innego miejsca niż góry do spędzenia urlopu. Co można robić nad morzem poza sezonem? Przeczytaj poniższy artykuł, w którym podpowiadamy, jak w pełni wykorzystać zimowy czas nad Bałtykiem.

Zasmakuj nadmorskiej kuchni

Urlop zimą nad morzem sprzyja zobaczeniu prawdziwego oblicza pomorskich miejscowości, gdyż ulice nie są tak zatłoczone od turystów co latem. Warto więc ten czas wykorzystać na poznanie kultury oraz kuchni nadmorskiej. Będąc nad Bałtykiem, aż żal byłoby nie skosztować dostępnych prosto z kutra ryb, które można nabyć nawet mroźną porą roku. Więcej regionalnych przysmaków spróbujesz w klimatycznych kawiarenkach oraz restauracjach, gdzie nie brakuje również napojów w postaci grzanego wina czy gorącej czekolady, wprost idealnych na zimowe dni.

Wyjdź na spacer po plaży

Morze zimą jest równie zachwycające co cieplejszą porą roku. Spacer wzdłuż plaży pokrytej białym puchem pozwoli Ci napawać się jego widokiem i zastąpić opalanie oraz kąpiele. Zabierając ze sobą aparat, uwiecznisz zamarznięty Bałtyk na zdjęciach, co będzie wspaniałą pamiątką na lata. Ponadto taka fotografia sprawdzi się jako pocztówka, którą możesz wysłać najbliższym. W dodatku, jeśli planujesz urlop w Rewalu, koniecznie udaj się na taras i platformę, gdyż z obu tych miejsc rozciąga się niesamowity widok na nadmorski krajobraz.

Wyprawa wędkarska - nie tylko dla miłośników rybołówstwa

Nawet zimą można łowić ryby. Wybierając się na urlop nad morze tą porą roku, daj się więc skusić na rejs wędkarski. Tego typu atrakcja przypadnie do gustu nie tylko osobom, które już nie raz trzymały w rękach wędkę. Prowadzący zaznajomią Cię ze sztuką rybołówstwa, więc nie musisz martwić się w przypadku, jeśli ten temat jest Ci obcy. I kto wie, może wędkarstwo spodoba Ci się tak bardzo, że stanie się Twoim hobby.

Bądź na bieżąco z rabatami i promocjami


Zapisz »