scroll

Co warto zobaczyć w Rewalu

pl de
Blog   facebook
prezent rabaty opinie

Chcąc spędzić wakacje nad polskim morzem, dobrze jest wybrać miejscowość, która będzie miała do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Bez wątpienia Rewal pod tym względem spełnia nawet najbardziej wymagające kryteria. Wieś ta jest położona w zachodniej części wybrzeża i sąsiaduje z gminami Karnice, Trzebiatów, Dziwnów oraz Świerzno. Co roku chętnie odwiedza ją mnóstwo turystów, a to ze względu nie tylko na piękne widoki, ale również z powodu tego, że rozrywek tu nie brakuje. Co warto zobaczyć w tej urokliwej miejscowości letniskowo-wypoczynkowej?

Plaża w Rewalu – jedno z najchętniej obleganych atrakcji turystycznych

Będąc w Rewalu, nie można przejść obojętnie obok plaży, która uznawana jest za jedną z najlepszych w Polsce. Nic dziwnego, w końcu brzeg morza jest niezwykle piaszczysty i czysty, co przyciąga rzesze wczasowiczów. Do pojawienia się w tym miejscu zachęca również klif, z którego rozciąga się widok na morze i wydmy. Ponadto w pobliżu plaży znajduje się kolejna warta uwagi atrakcja turystyczna w postaci kąpieliska. W szczególności spodoba się rodzinom z dziećmi, gdyż można tutaj wypożyczyć sprzęt wodny, pozjeżdżać na zjeżdżalni czy obejrzeć rozgrywki sportowe.

Klimatyczne widoki w Rewalu

Kolejne atrakcje turystyczne, których nie powinno się przegapić, odpoczywając w Rewalu, to taras oraz platforma widokowa. Oba miejsca są doskonałym punktem obserwacyjnym, umożliwiającym urlopowiczom podziwianie morza, plaży, a także wschodów i zachodów słońca. Dodatkowo, platforma jest swego rodzaju obiektem zakochanych, gdyż pary przypinają tutaj kłódki ze swoimi inicjałami.

Atrakcje turystyczne w Rewalu – dla dzieci i dorosłych

Tak naprawdę każdy, czy to starszy, czy młodszy, znajdzie w Rewalu coś dla siebie. W tej miejscowości warto wybrać się nie tylko na spacer po plaży, ale również Aleją Zakochanych oraz Róż. W tej pierwszej można podziwiać rzeźbę Romea i Julii, z kolei w tej drugiej - egzotyczną roślinność. Inne atrakcje turystyczne, które powinny znaleźć się na liście do zwiedzenia, to także baza rybacka, ruiny kościoła na klifie oraz rzeźby wielorybów, z którymi wiąże się pewna miejscowa legenda.

Bądź na bieżąco z rabatami i promocjami


Zapisz »