scroll

Jesienny Rewal

pl de
Blog   facebook
prezent rabaty opinie

Nie tylko lato jest najbardziej popularną porą roku, kiedy to turyści z najodleglejszych zakątków Polski wyrusza nad polskie morze. Jesień również cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To właśnie wtedy w powietrzu nadmorskim znajduje się największa ilość jodu. Co zatem robić jesienią nad Bałtykiem?

Spokój i wytchnienie

Wraz z kończącym się sezonem letnim, w większości nadmorskich miejscowości jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikają tysiące plażowiczów, wszechobecne parawany, a także inne sezonowe atrakcje. Nie oznacza to jednak, że nad morzem turyści będą się wtedy nudzić. Wszystko zależy od wybranej miejscowości. Rewal, jako jedna z popularniejszych miejscowości nadmorskich oferuje wiele atrakcji nawet poza sezonem.

Największą atrakcją są spacery i możliwość obserwowania zaskakującej palety barw. Wówczas mieszają się morskie odcienie zieleni i turkusu z żółcieniami, czerwienią i złotem jesiennych liści. Od końca września, przez październik czy listopad można podziwiać widowiskowe sztormy. W Rewalu można je obserwować z dwóch tarasów widokowych na morze. Oprócz tego blisko brzegu podziwiać można opustoszałe, rybackie kutry, a dodatkowo warto odwiedzić Różaną Aleję Zakochanych, gdzie na ławeczce zasiada najsłynniejsza para zakochanych, czyli Romeo i Julia.

Jeśli tylko morze w Rewalu nie jest zbyt wzburzone, turyści odwiedzający miasteczko jesienią mogą liczyć na świeżą rybę, którą w lokalnych restauracjach i knajpach przyrządza się na wiele sposobów. Warto wówczas skusić się na rozgrzewający napój, który najlepiej smakuje wraz z widokiem zachodzącego słońca.

Jesień – czas spacerów i wycieczek

Pogoda nad Bałtykiem może zaskoczyć nawet jesienią. Wówczas wszelkim aktywnościom fizycznym towarzyszyć będzie piękna, relaksująca i kojąca nerwy sceneria, a w powietrzu będzie wyczuwalny morski aerozol. Jesień w Rewalu czy w innej miejscowości nadmorskiej to także idealny czas na poszukiwanie złotego jantaru. Najczęściej latem turystów szukających bursztynu spotyka rozczarowanie. Jesienią sytuacja się zmienia, bowiem nad Bałtykiem wieją silniejsze wiatry, a wysokie fale wyrzucają na brzeg większe i cenniejsze okazy. Miłośnicy wycieczek mogą także wybrać się do położonego nieopodal Rewalu Trzęsacza, w którym zwiedzić można ruiny Kościoła Gotyckiego.

Bądź na bieżąco z rabatami i promocjami


Zapisz »