scroll

Morze po sezonie letnim - plusy jesiennego pobytu na wybrzeżu

pl de
Blog   facebook
prezent rabaty opinie

Chociaż wypoczynek nad morzem cieszy się największą popularnością w sezonie letnim, inne pory roku również mają wiele do zaoferowania odwiedzającym. Poza sezonem, gdy plaży nie wypełniają turyści, okolica okazuje się bardzo cicha i spokojna. W momencie, gdy nie ma tłoków, nadbałtyckie okolice nagle stają się doskonałym miejscem do wyciszenia i odpoczynku.
 

Uroki jesieni nad morzem

Korzystając z wypoczynku nad Bałtykiem możemy cieszyć się pięknem otaczającej przyrody i szumem fal. Poza sezonem okolica jest jeszcze piękniejsza. Polska złota jesień zdecydowanie podkreśla uroki nadmorskich krajobrazów.
 

Zdrowsze powietrze

Największa ilość jodu jest uwalniana w momencie, gdy fale rozbijają się o brzeg. W związku z tym, powietrze jest najzdrowsze w momencie, gdy jest wietrznie, a pogoda nie jest do końca sprzyjająca. Właśnie dlatego poza sezonem wdychamy więcej jodu, co jest korzystne dla układu oddechowego i wspomaga odporność.
 

Okazja do zwiedzania

Chociaż dla wielu osób może być zbyt zimno, by zdecydować się na kąpiel w morzu, na turystów czeka wiele innych atrakcji. Mogą się oni udać do Aquaparku, czy wybrać na piesze lub rowerowe wycieczki. Czekają na nich również liczne muzea oraz inne popularne atrakcje.
 

Brak korków

Latem, gdy większość osób bierze urlopy i wybiera się nad morze, tłumy turystów są wszechobecne. Wchodząc do restauracji najczęściej musimy bardzo długo czekać na wolny stolik, ciężko o wolne miejsce na plaży, monstrualne kolejki możemy napotkać wszędzie, a dojazd gdziekolwiek jest utrudniony. Inaczej sytuacja wygląda jesienią. Przejazdy przez okoliczne miejscowości trwają dużo krócej, dotarcie do wybranego punktu przebiega sprawniej i łatwiej można znaleźć miejsce parkingowe. Krótsze są także kolejki w barach, sklepach, czy restauracjach.
 

Niższe ceny

Mniejsza ilość klientów wpływa również na ceny. Wybierając się nad morze w okresie wakacyjnym musimy się liczyć z tym, że wszystkie wydatki będą dużo większe. Jesienią słynne smażalnie ryb oraz inne restauracje serwują swoje dania w znacznie atrakcyjniejszych cenach.
 

Bądź na bieżąco z rabatami i promocjami


Zapisz »