scroll

Wyjazd nad morze - dlaczego warto wybrać hotel z basenem?

pl de
Blog   facebook
prezent rabaty opinie

Jeszcze do niedawna strefy SPA były kojarzone jedynie z najdroższymi hotelami, na które nie każdy mógł sobie pozwolić. Wraz z postępem czasu uległo to jednak zmianie. Obecnie w niemal każdym ośrodku wypoczynkowym znajduje się strefa aqua, dlatego jest to często jeden z podstawowych kryteriów wyboru bazy noclegowej, nie tylko dla gości premium. Dlaczego zatem warto wybrać hotel z basenem planując wyjazd nad morze?
 

Gdy pogoda nie dopisze

Planując wyjazd w północną część kraju musi wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejszym jest pogoda, na którą niestety nikt z nas nie ma najmniejszego wpływu. Deszczowa aura potrafi skutecznie pokrzyżować plany, dlatego warto mieć w zanadrzu alternatywę. Może to być basen w hotelu, z którego najczęściej można korzystać niemal od rana od wieczora. Wodne atrakcje zapewniają nie tylko zabawę i rozrywkę, ale i wypoczynek dla całej rodziny, dlatego nikt nie będzie się nudził.

Nie tylko deszcz i chłód, ale też upały to świetny sposób na spędzenie czasu w wodzie. Osoby, które nie radzą sobie najlepiej z wysokimi temperaturami, mogą skorzystać z dobrodziejstw odpoczynku w basenie hotelowym.
 

Sport to zdrowie

Woda to nie tylko relaks i odpoczynek, ale i żywioł, który działa kojąco na ciało, umysł i duszę. Nie ma nic bardziej odprężającego i rozluźniającego napięte mięśnie, niż pływanie w basenie w hotelu, w którym przebywamy służbowo lub prywatnie. Możliwość codziennego korzystania z wodnych atrakcji sprawia, że będziemy mogli skuteczniej pozbyć się nagromadzonego stresu lub wyciszyć się po całym dniu zwiedzania okolicy.

W przypadku wyboru hotelu z basenem wystarczy nawet weekend, by odciąć się od codziennych obowiązków, a także naładować życiowe akumulatory i wrócić do życia w pełni sił. Ponadto jest to super propozycja dla osób aktywnych, które codziennie dbają o formę. Wodne atrakcje pozwolą zrealizować plan treningowy bez robienia koniecznych i nieplanowanych przerw. Dodatkowo hotelowy basen to świetna opcja dla osób mniej wysportowanych, które chcą się nieco więcej poruszać, zadbać o siebie i popracować nad lepszym samopoczuciem. Na co dzień najczęściej brakuje nam czasu na aktywność fizyczną, dlatego wyjazd nad morze to idealna okazja do tego, by nadrobić zaległości.
 

Bezpieczniejsza alternatywa dla najmłodszych

Woda to niebezpieczny żywioł, który niemal co sezon daje o sobie znać. Nawet najbardziej doświadczeni pływacy, mogą mieć problem w starciu z falami i prądami. Mimo, że Morze Bałtyckie to świetne miejsce na rodzinny wypoczynek w sezonie i poza nim, to warto pamiętać o wielu zasadach bezpieczeństwa związanych z przebywaniem nad wodą. Zawsze należy wybierać strzeżone kąpieliska i stosować się do zaleceń ratowników.

Idealną alternatywą są zatem hotele z basenami, które często mają różne głębokości i są nieustannie obserwowane przez ratowników i monitoring. Atrakcje z płytkim dnem będą idealne dla dzieci i maluszków.

Ponadto kolejnym zagrożeniem podczas kąpieli jest nie tylko zdradliwe dno, ale też niebezpieczne bakterie, którymi można się zarazić. A zwłaszcza małe dzieci, które nawet przez przypadek napiją się słonej wody.
 

Nie tylko latem

Morze Bałtyckie cieszy się popularnością nie tylko w sezonie, ale też poza nim. Mnogość hotelów z basenami sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie. W okresie letnim, kiedy dni są bardzo upalne, można skorzystać z wodnej atrakcji, która nas orzeźwi. Natomiast w okresie zimowym, kiedy to morze jest zbyt zimne, by się w nim kąpać, hotelowy basen będzie idealnym zamiennikiem. Oprócz tego, wiele hoteli oprócz basenów oferuje swoim gościom szereg innych wodnych atrakcji, takich jak kompleksy saun, jacuzzi, a także SPA, w którym na gości czekają bogate oferty zabiegów pielęgnacyjnych i relaksujących. Wówczas odpoczynek nad morzem zyska o wiele bardziej wyjątkowy charakter.
 

Zalety hotelu z basenem

Jedną z największych zalet hoteli z basenami jest to, że atrakcje wodne niemal w niczym nie przypominają klasycznych akwenów, które można spotkać w ośrodkach sportowych. Hotelowe baseny charakteryzują się nie tylko pięknym wykończeniem, ale też nastrojowym oświetleniem, a także wysokim poczuciem prywatności. Dodatkowo gości nie ogranicza czas, a także nie będą przeszkadzać im pluskające się tłumy obcych osób, bowiem liczba gości korzystających z takich wodnych atrakcji jest ograniczona.

Bądź na bieżąco z rabatami i promocjami


Zapisz »