scroll

Zalety pobytu nad morzem zimą

pl de
Blog   facebook
prezent rabaty opinie

Chociaż wielu osobom wydaje się, że Bałtyk jest szczególnie atrakcyjny latem, to jest to błędne założenie. Wyjazd nad polskie morze zimą również potrafi sprawić wiele radości i jest przy tym bardzo korzystny dla zdrowia.

Brak wszędobylskich tłumów

Dzięki temu, że wyjazdy nad morze w okresie zimowym nie cieszą się tak dużą popularnością jak latem, mamy okazję poznawać okolicę bez obawy o to, że będą nam nieustannie towarzyszyć tłumy turystów. Nie będziemy musieli zmagać się z kolejkami w restauracjach, czy godzinami czekać na wybrane atrakcje. Wszystko wokół będzie stało przed nami otworem. Właśnie dlatego, jeśli szukasz ciszy i spokoju, wyjazd nad morze będzie doskonałym rozwiązaniem.

Więcej bursztynów na plaży i jodu w powietrzu

Zimowy wypoczynek nad Bałtykiem wiąże się również z korzyściami zdrowotnymi. Praktycznie każdy słyszał, że lokalne powietrze jest bogate w jod, bardzo korzystny dla naszego organizmu. Mało kto jednak wie, że zbawienny gaz wydziela się, gdy morskie fale rozbijają się o brzeg. W związku z tym jest go więcej, gdy panuje bardziej niespokojna aura. Najlepszym momentem jest właśnie okres zimowy.

Również zbieracze bursztynów docenią zimową wyprawę nad Bałtyk. Bardziej wzburzone morze wyrzuca na plażę więcej bursztynów. Dzięki temu poza sezonem jest ich więcej. Drugi powód to mniejsza ilość turystów, którzy zwykle bardzo chętnie je zbierają.

Zimowe rejsy statkami

W lecie również można przepłynąć się statkiem, jednak jest on przepełniony turystami. Inaczej sytuacja wygląda zimą. Na takich wycieczkach jest zdecydowanie luźniej, a otaczające widoki wprost zapierają dech w piersiach. Właśnie z tego względu wiele osób szczególnie upodobało sobie tę formę spędzania wolnego czasu.

Narty nad morzem?

W okolicy znajduje się kilka stacji narciarskich, które cieszą się ogromnym powodzeniem. Dzięki nim każdy wielbiciel tego sportu będzie miał okazję świetnie się zabawić.

Bardziej przystępne ceny

Poza sezonem, gdy ruch jest znacznie mniejszy, sprzedawcy chcący ściągnąć do siebie klientów obniżają ceny. Z tego względu jedzenie w restauracjach, drinki w barach lub lokalne atrakcje będą dużo bardziej korzystne finansowo.

Bądź na bieżąco z rabatami i promocjami


Zapisz »